Po įvairiausių išbandymų, tiek mums, tiek vaikams, nuskambėjo paskutinis varpelis darželyje. Mūsų priešmokyklinukų klegesys jau rugsėjo mėnesį skambės mokykloje. Ir džiugu, ir liūdna...Tačiau, mes džiaugiamės turėję galimybę auginti šiuos vaikus ir išleisti į tolimesnį kelią su Dievo palaima. ·

 

2020-06-23 rytas prasideda Joninių šventimu. Pririnkta gausybė žolynų, nusipinti ir tėvelių nupinti vainikai papuošė vaikų galvas. O koks šventimas be linksmybių... Sukosi šokių rateliai, skambėjo dainos, buvo pasakojamos istorijos apie žolynų galias ir žaidžiami žaidimai.

2020 m. vasarį įvyko vaikų muzikos ir dailės festivalis „Dainų ir spalvų karuselė“, kurį organizavo Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija. Vaikus festivaliui ruošė menino ugdymo mokytoja ir logopedė.

 

Kovo 11-oji mūsų įstaigoje paminėta gaminant vėjo malūnėlius ir jais puošiant darželio kiemo erdves.

 

2020-02-21 Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Ta proga mūsų darželio vaikų komanda dalyvavo Panevėžio lopšelyje-darželyje "Pasaka" organizuotoje viktorinoje "Mokėsi žodį - rasi kelią!". Atlikę daug užduočių ir smagiai parungtyniavę su kitų darželių vaikų komandomis, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai grįžo nešini prizais ir padėkomis.

"Širdelių diskoteka" – šiandien taip prasideda mūsų diena saulei šviečiant, pavasariui artėjant ir mylint kiekvieną šalia esantį. Į šokio sūkurį visus pakvietė meninio ugdymo mokytoja, o vaikai atvyko pasipuošę gera nuotaika.

Priešmokyklinukai ruošiasi mokyklai – auklėtojos vykdo pažintines ugdomąsias veiklas miesto erdvėse. Šį kartą vaikai aplankė knygyną, susipažino su knygų žanrais, galimybėmis sužinoti apie ką knyga, kaip ją įsigyti ir visomis kitomis įdomybėmis.

 

2020-01-21 "Saulutės" ir "Meškučių" gr. vaikai lankėsi Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, kur vargonininkė Liuda organizavo edukaciją vaikams apie bažnyčią, vargonus, Prakartėlę. Mūsų ugdytiniai klausėsi bažnyčioje skambančių giesmių akustikos, patys giedojo ir net mėgino vargonuoti.

2019-12-20 Priešmokyklinės „Meškučių“ grupės ugdytiniai kartu su ugdančiomis mokytojomis ir auklėtojų padėjėja surengė akciją už darželio ribų „Pasidalink kalėdiniu sausainiu su sutiktu gatvėje praeiviu“. Vaikučiai kartu su tėveliais kepė sausainius, juos gražiai supakavo kaip dovanėles ir dovanojo gatvėje sutiktiems praeiviams.

 

2019-10-07 Visą savaitę vaikai mokėsi saugaus elgesio taisyklių gatvėje. O jų žinias patikrino į darželį atvykęs Amsis su kolege policininke.

 

 

Mūsų įstaigoje svečiavosi "Garso" kino teatro specialistai, kurie "Saulutės" ir "Meškučių" grupių vaikams organizavo edukaciją apie kino kūrimą. Vaikai praleido laiką kūrybingai ir žaismingai bei "Išmoko" kurti filmą.

2019-12-20 Panevėžio lopšelio-darželio "Gintarėlis" atstovės, direktorė Kristina, pavaduotoja Evelina ir logopedė Asta, vyko į Panevėžio šeimos namus perduoti per akciją "Įžiebkime gerumo žvakelę" paaukotų pinigų (265 eurai). Žmonių paaukoti pinigėliai už dekoruotas žvakeles padės pagerinti, mamų ir vaikų patyrusių smurtą šeimoje, gerbuvį Šeimos namuose.

 

2019-12-11 Panevėžio lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko respublikinė konferencija „Katalikiškų principų integravimas į ikimokyklinio ugdymo turinį“. Konferencija skirta Lietuvos katalikiškoms ar katalikiškos krypties ikimokyklinio ugdymo mokykloms. Tikslas – katalikiškų principų ir tradicijų puoselėjimas siejant su šiuolaikinio ugdymo tendencijomis. Atvykę svečiai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pakruojo, Utenos ir Panevėžio darželių dalinosi savo gerąja patirtimi, analizavo aktualius klausimus. Konferenciją pradėjo J.E. Linas Vodopjanovas, konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės švietimo, mokslo ir jaunimo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė, savo įžvalgomis dalinosi Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos pirmininkė Rūta Šalkauskienė. Vieningai kuriant šiltą, jaukią, artimą konferencijos atmosferą, net nepastebėjome kaip greitai ji baigėsi palikdama ore sklandantį pažadą ir vėl taip susitikti.

2019-11-05 tradiciškai minima Pyragų diena. Šią dieną pavyzdį mums rodė patys vyriausieji – priešmokyklinukai, kurie sutepė didelį pyragą ir vaišino darželio darbuotojus.

 

2019-10-31 jau antri metai iš eilės logopedė Asta prieš Vėlines skatina prisiminti išėjusius anapilin, o kai kuriuos ir užmirštus besiilsinčius netoliese darželio esančiose kapinaitėse. Visa lopšelio-darželio bendruomenė yra kviečiama surengti Vėlinių puokščių parodą, po kurios vaikai, lydimi grupės auklėtojų ir auklėtojų padėjėjų, Vėlinių puokštes neša į netoliese esančias kapinaites ir pagerbdami mirusiuosius papuošia jų kapelius, uždega atminimo žvakeles, sukalba maldelę...

  

2019 m. rugsėjis-spalis Panevėžio lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Pirmą savaitę skatinome vaikus aktyviai judėti žaidžiant judriuosius žaidimus, mokėme taisyklingo kvėpavimo bei atsipalaidavimo pratimų. Antrą savaitę švietėme bendruomenę sveikos mitybos klausimais, skatinome vaisių ir daržovių vartojimą. Organizavome akciją „Pasidalinkime“, kurios metu surinktas daržoves ir vaisius vežėme į Panevėžio šeimos namus. Už tokias dovanas nuoširdžiai dėkojo Panevėžio šeimos namų direktorė Irma Zabulionytė. Trečią savaitę parengėme ir grupėse išplatinome lankstinuką su informacija apie miego reikšmę žmogaus sveikatai, supažindinant su miego higiena. Meninio ugdymo mokytoja drauge su auklėtojomis pietų miego metu dainavo lopšines vaikams. Ketvirtą savaitę grupėse buvo rengiami poilsio kampeliai, atsinešant patiesalų bei pagalvėlių, spalvinamos mandalos. Visą savaitę grupėse veikla organizuojama tylomis: tylint piešiama, lipdoma, atsigulus ant kilimo klausomasi miesto skleidžiamų garsų.

2019-10-21 Panevėžio lopšelio-darželio "Gintarėlis" vaikų ansamblis dalyvavo lopšelio-darželio "Vyturėlis" organizuotame Muzikiniame rudens spalvų festivalyje. Mūsų ugdytiniai nominuoti kaip dainingiausi. Dainorėlius festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Kristina Miliškevičienė.

Spalis gražus ne tik rudens spalvomis, bet ir Rožiniu, kuris skiriamas Švenčiausiai Mergelei Marijai. Visą mėnesį, kiekvieną rytą darželio bendruomenė susirinkdavome trumputei maldai į salę. Tyra giesmė ir nuoširdi vaikų malda nuteikia sėkmingai dienai.

2019-10-15 Panevėžio miesto Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, įgyvendindamos projektą „Švarių rankų jėga“, lankėsi mūsų darželyje ir bendravo su priešmokyklinės grupės ugdytiniais. Sveikutė ir Nežiniukė „Meškučių“ grupės vaikus įtraukė į žaidimą-spektaklį, kurio metu priešmokyklinės grupės vaikai mokė Nežiniukę sveiko gyvenimo būdo, asmens higienos, o pastarosios atsisveikindamos apdovanojo savo naujuosius draugus kvepiančiomis ir dovanojančiomis rankytėms švarą dovanomis.

 

2019-09-25 priešmokyklinės grupės ugdytiniai lydimi auklėtojos Zitos, auklytės Loretos ir tėvelių būrio vyko į Panevėžio gamtos mokyklą, kur dalyvavo ekologinėje-edukacinėje akcijoje „Gamtos kraitelė 2019“. Visa komanda dėliojo gražų svajonių laivą iš daržovių ir vaisių, kurie po parodos atiteko ten gyvenantiems gyvūnams.

2019-09-12 dalyvavome Lietuvos katalikiškųjų mokyklų festivalyje „Būkite drąsūs sekti Jėzumi!“ Šiluvoje. Mūsų darželio bendruomenė pagelbėjo organizuojant šį festivalį įsipareigodama organizuoti kūrybines dirbtuves ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams. Vaikai lankstė paukščius iš popieriaus.

2019-09-02 nors dar nenusispalvino klevai spalvom gražiausiom, tačiau rytai pasipuošia gilia rasa ir į darželį atkeliauja vaikų būrys, nes laukia jų nauja pradžia.