Gegužės mėn. 21-23 d. mūsų darželyje svečiavosi mokytojos iš Islandijos Reykjavik‘o miesto Blásalir darželio ir Estijos Kohtla-Jarve Tammiku pradinės mokyklos.
Šio susitikimo metu vyko tarptautinė konferencija, kurios metu kiekviena projekte dalyvavusi mokykla dalinosi gerąja darbo patirtimi įgyvendinant šį projektą. Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės švietimo skyriaus specialistas ir Panevėžio miesto mokyklų mokytojai.
Projekto partneriai dalyvavo Panevėžio lopšelio-darželio mokytojų surengtame gerosios patirties renginyje-pamokoje-improvizacijoje „Metodinė priemonė iš antrinių žaliavų – Medis ir metų laikai“.
Supažindinome mokyklų partnerių mokytojus su žaliaisiais kampeliais Panevėžio lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“.
Svečiai ir Panevėžio lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai dalyvavo edukacinėse programose: „Žaliųjų kampelių gyventojai – drugeliai“ ir „Kaip augalai užkariavo pasaulį“.
Edukacijos „Žaliųjų kampelių gyventojai – drugeliai“ metu buvome supažindinti su tropinių drugelių ir vabzdžių įvairove, gyvenimo ciklu. Turėjome galimybę gyvai pamatyti tropinius drugelius, juos palaikyti, sužinoti jų naudą augalams.
Edukacijoje „Kaip augalai užkariavo pasaulį“sužinojome, kad pirmieji augalai buvo dumbliai, vėliau atsirado samanos, kerpės, paparčiai, pušys, eglės. Vėliau atlikome praktines užduotis: nustatinėjome medžių amžių, bandėme pažinti augalus iš sėklų, dalyvavome uoslės lavinimo mankštoje. Prisiminėme apie glaudų ir svarbų ryšį su augmenija, atsiradusį nuo seniausių laikų, kad visi esame šios planetos dalis. Ši programa paskatino mus pažvelgti į mus supantį augmenijos pasaulį kitomis akimis.
Po edukacijų Panevėžio lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ir projekto partneriai gamino sau pietus – virtinius. Jų metu susipažinome su lietuviško patiekalo gaminimo procesu ir kokius žaliųjų kampelių užaugintus prieskonius, uogas ar daržoves galima panaudoti jo gamybai.
Visų trijų šalių mokytojai aptarėme galutinės ataskaitos paruošimą, jos pateikimą, paramos panaudojimą, dokumentų pristatymą koordinuojančiai institucijai. Taip pat aptarėme galimybes bendradarbiauti ir palaikyti ryšį ateityje.
Paskutinę susitikimo dieną Panevėžio lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai svečiams parodė spektaklį „Vilkas ir šventė“. Po spektaklio visi draugiškai skanavome projekto užbaigimo proga pagamintą tortą, dalinome atsiminimo dovanas. Dalinomės projekto rezultatais, kokią naudą turėjo kiekviena mokykla, kas nepasisekė, kokios problemos buvo iškilusios. Visi džiaugėmės sėkmingai įgyvendintu projektu.
Mokytojų susitikimą užbaigėme atsisveikinimo pietumis.
Projektas finansuojamas NORDPLUS Junior programos.
Dėkojame Nordplus Junior programai už paramą ir galimybes!